مقالات

در مورد جزیره هندورابی تا حالا چیزی شنیدی؟

زمانی که اسم سفر به جنوب می آید ذهنمان به سفر به جزیره هایی مانند کیش، قشم، هنگام می افتد و کمتر کسی به جزیره هندورابی فکر میکند یا کمتر کسی می داند که جزیره هندورابی کجاست  و چگونه می توان به آن سفر کرد.

 

 

جزیره هندورابی دارای ساحلی بسیار زیبا و بکر، آرام و دلنشین است و میان دو جزیره لاوان و کیش قرار گرفته است و حدودا یک ساعت و بیست دقیقه با جزیره کیش فاصله دارد. فاصله هندورابی تا کیش ۲۳ کیلومتر است و از بندرعباس تا این جزیره ۳۲۵ کیلومتر فاصله می باشد.حتی میتوان از بندرلنگه هم به سمت  این جزیره بکر رفت. فاصله بندرلنگه تا هندورابی ۱۳۳ کیلومتر است. این جزیره با توجه به اینکه از نظر آب ، خاک، هوا از زیبایی های طبیعی برخوردار می باشد می تواند بخشی از نیاز های سیاحتی و گردشگری ، گردشگران را تامین کند. بلندترین نقطه در جزیره هندورابی به بیست و نه متر ارتفاع و بزرگترین قطر آن هفت و نیم کیلومتر است.

در سال های اخیر سازمان منطقه آزادکیش گام های بلندی جذب گردشگر به این منطقه برداشته است اقداماتی از جمله: جذب سرمایه گذار، نصب اسکله شناور و ایجاد زیر ساخت های اولیه، آب، برق و فاضلاب.

 

فعالیت اقتصادی

 

 

جمعیت جزیره هندورابی کمتر از صد خانوار می باشد و فعالیت اقتصادی آنها صید و غواصی است. محیط زیست جزیره هندورابی به دلیل بسته بودن آن محدود است و موجوداتی از قبیل انواع پرندگان کوچک، پرندگان مهاجری نظیر باز و شاهین و انواع کمی از خزندگان و موش صحرایی را میتوان در آنجاپیدا کرد.

 

دسترسی به جزیره

 

شما میتوانید با شرکت ایرانیان آتا تماس بگیرید و تور هندورابی خود را رزرو کنید. پکیج های بسته شده برای سفر به جزیره هندورابی تور نیمروزی و اقامتی است. در تور نیمروزی شما ساعت 9 صبح از محل بندرگاه کیش با کشتی به سمت جزیره حرکت می کنید و ساعت 19:30 به کیش باز میگردید. این پکیج شامل بلیت رفت و برگشت و یک وعده ناهار می باشد.

در تور اقامتی شما می توانید یک شب اقامت در چادر هادی ایتالیایی، کاروان های مسافرتی و هتل هندورابی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر می تواند با شماره ی 09174663772 تماس بگیرید.

 

تامین آب جزیره هندورابی

 

آب جزیره هندورابی از چاه یا از آب انبارها تامین می‌شود. اگر میخواهید به این جزیره سفر کنید آب به همراه خود داشته باشید. جزیره، فقط یک سوپرمارکت دارد و خوراکی‌هایش چندان متنوع نیست، پس لازم است قبل از سفر خریدتان را انجام دهید.

 

روستاهای جزیره هندورابی

 

 

در جزیره هندورابی روستایی با همین اسم وجود دارد. روستای هندورابی دارای خانه هاس سنتی است که با سنگ، مرجان و گچ ساخته شده اند. تعدادی از آن ها، به شیوه خانه های امروزی مرمت و بازسازی شده اند. در این روستا اتاقی به عنوان مدرسه و یک مغازه کوچک به عنوان فروشگاه و سوپرمارکت وجود دارد. زبان مردم این جزیره اغلب، عربی است. با این وجود، تعدادی نیز فارسی می دانند و اگر عربی نمی دانستید هیچ نگران نباشید. باز هم می توانید فارسی با تعدادی از اهالی روستا صحبت کنید. کودکانی که در این روستا به مدرسه می روند را می توانید با لباس محلی ببنید.

 

تنوع جانوری

 

تنوع جانوری در این جزیره بسیار زیاد می باشد.در سواحل شمالی می توانید مرجان های زیبا پیدا کنید. در این جزیره حتی می توان شاهین و باز را هم دید. تنوع گونه های آبزی در این جزیره بیشتر از گونه های دیگر می باشد مانند: جراح ماهیان، تن ماهیان دم زرد، یونیک، پیکاسو، ملوان و طوطی ماهیان از جمله این ماهیانند که کوچک و رنگارنگند.

 

تخمگذاری لاک پشت ها

 

به جزیره هندورابی سفر کنید و تخم گذاری لاک پشت ها را از نزدیک نظاره کنید. فصل تخم گذاری لاک پشت ها از نیمه دوم اسفند تا نیمه خرداد ماه می باشد، اگرچه بهترین فصل سفر به این جزیره را آذر تا فروردین می‌دانند.

تمامی اطلاعات سفر را میتوانید از ما بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *