مقالات

پاراسل چیست؟

پاراسل چیست؟

ایران حاوی جزایر و شهرهای ساحلی زیبایی در قسمت جنوبی و شمالی کشور است که به هنگام سفر بدین منطقه ها علاوه بر دیگر جاذبه های گردشگری، می توان اقسام تفریحات و دیگر ورزش های آبی هیجان انگیز را پشت سر گذاشت. در صورتی که برای شما هم این سؤال ایجاد شده است که پاراسل چیست! حال در کجا می توان آن را تجربه نمود؟ بهتر است با ما همراه شوید. قطعاً که تجربیات خوبی را با ما در این متن پشت سر خواهید گذاشت.

پاراسل چیست؟

✓ پاراسل چیست؟

ضمن ورزش یا تفریح پاراسل سواری شما با پوشیدن یک جلیقه نجات بر تن خود و بستن چند کمربند ایمنی به یک عدد چتر بزرگ وصل خواهید شد. این چتر به واسطه ی یک طناب بزرگ و محکم به یک قایق تند رو وصل خواهد گردید و با حرکت نمودن قایق، بادی درون آن چتر خواهد پیچید و منجر به بلند شدن چتر می گردد. بعد از پشت سر گذاشتن مسیری کوتاه و بلند گردیدن کامل چتر، با در نظر انگاشتن عوامل مختلفی چون؛ وزیدن باد، سرعت قایق موتوری، تعداد نفرات و وزن آنها، قایقران به گونه ی تدریجی طناب وصل شده به چتر را شل خواهد کرد و مسافرین را به سوی ارتفاعات بالا خواهد فرستاد.

بخش بسیاری از هیجان را می توان در لحظه بلند گردیدن و بالا رفتن چتر پاراسل پشت سر گذاشت. با تمام گردیدن اوج گیری چتر و ثابت ماندن آن ضمن این ارتفاع معین، شما می توانید منظره ی منحصر به فردی را از چَشم انداز دریا و ساحل، تماشا کنید و نهایت لذّت را کسب کنید.

اغلب مدّت زمان پاراسل ده الی پانزده دقیقه است. به منظور استفاده بیشتر و ماندن مدّت زمانی طولانی تر در ارتفاعات، میبایست با کمپانی قایقران ارائه دهنده این تفریح به توافقات لازم برسید و هزینه های مازاد بر تفریح خود را پرداخت کنید.

پاراسل چیست؟

✓ ارتفاع و گنجایش مربوط به پاراسل چیست؟

لااقل ارتفاع به منظور پرواز با پاراسل صد و پنجاه متر می باشد. حال جالب است بدانید که در صورت مهیا بودن بعضی از شرایط موجود، تا ارتفاع پانصد متری از دریا نیز می توان به بالا رفت و تجربه ای هیجان انگیز را برای خود رقم زد. چترهای مربوط به پاراسل ممکن است در انواع طرح ها، رنگ ها و حتی ابعاد گوناگون به چَشم خورد. نیز از سویی گنجایش پاراسل با اکتفا به گونه چتر و وزن اشخاص می تواند در؛ تک نفره، دو نفره، سه نفره، خلاصه شود.

لااقل سن به منظور این تفریح شانزده سال می باشد و برای کودکان شما نیز امکان پرواز وجود نخواهد داشت مگر آن که کودکان به همراه والدین خود پرواز کنند و سن آنها نیز به حدی رسیده باشد که بتوانند تجهیزات ایمنی را مورد استفاده قرار دهند.

✓ ایمنی پاراسل چیست؟

بله، ایمنی تفریح آبی پاراسل در سطح کاملاً مطلوبی قرار دارد و اضطراب جهت بروز حادثه و اتفاقات حین بهره گیری از آن تفریح وجود نخواهد داشت. حال آن که باز هم توجه به برخی از نکات ایمنی الزامی است و درصد امنیت شما را بالا خواهد برد. این موارد عبارت می باشد از؛

  • فراگیری راه و شیوه ارتباط با قایقران خود.
  • اتخاذ ارتفاع مطلوب و به سوی بالا حرکت نکردن زیاد.
  • مطمئن گردیدن از سالم بودن تجهیزات و از سویی کیفیت آن.
  • اطمینان خاطر پیدا کردن از معتبر بودن کلوپ و پیشینه ی آن و قایقران.

✓ شهرهای ایران به منظور پاراسل سواری کدام است؟

به علّت موقعیت جغرافیایی ایران و واقع گردیدن دریای خزر در ناحیه ی شمالی و دریای خلیج فارس و عمان در قسمت جنوبی، شهرهای ساحلی نیز جزایر کشور، جزئی از منطقه ی توریستی حائز اهمیت محسوب می شود. البته که محبوبیت بسیاری برای میهمانان خود دارد و میزبان جمعیت عظیمی از گردشگران است. در این قبیل از منطقه ها شما می توانید علاوه بر پشت سر گذاردن دیگر تجربه ها و جاذبه ها، تفریحات آبی را نیز پشت سر گذارید. بهتر است به چند شهر و جزیره ایران اشاره نماییم که شما با مراجعه به آنها خواهید توانست، این تفریح جذاب را تجربه کنید.

 

» پاراسل کیش؛

یکی از دوست داشتنی ترین نقاط گردشگری و مقاصد سفر در کشور ایران، جزیره چَشم نواز کیش است. شما در این جزیره می توانید انواع گوناگون تفریحات آبی را تجربه کنید. بهتر است این گونه بگوییم که، شما دوستان عزیز خواهید توانست در سواحل نیلگون خلیج فارس اقسام تفریحات آبی چون؛ پاراسل سواری، شاتل سواری، غواصی، جت اسکی، اسکی روی آب و… را پشت سر گذارید.

» پاراسل قسم؛

بله دومین مقصدی که می توانیم آن را در راستای تجربه این ورزش آبی به شما معرفی کنیم، جزیره زیبای قشم است‌. حال آن که در این جزیره ی زیبا نیز اقسام گوناگون ورزش های آبی چون کیش مهیا است. شما می توانید با تجربه پاراسل سواری در این جزیره، مناظری شگفت انگیز از؛ خلیج فارس، ساحل قشم، جزایر هرمز و نیز هنگام را مشاهده کنید.

» پاراسل رامسر؛

شهر رامسر معروف به عروس زیبای شمال ایران می باشد و یکی از مناطق جذاب برای گردشگران در فصل های گوناگون سال است. این شهر حاوی جاهای دیدنی و جاذبه های چَشم گیری است که برای همگان بسیار محبوب می باشد. البته که شما می توانید در این شهر پاراسل سواری و پرواز بر فراز دریای خزر را تجربه کنید.

» پاراسل متل قو؛

از جمله مناطق توریستی در شمال کشور متل قو سلمان شهر است که می توان در آن لذّت بخش ترین تفریحات آبی را پشت سر گذاشت. پاراسل متل قو چون دیگر مناطق حاوی هیجان خاص مخصوص به خود است و ظرفیت آن هم سه نفر می باشد. مدّت زمان بهره گیری از پاراسل متل قو شش دقیقه و ارتفاع آن نیز به سیصد متر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *