عجیب ترین خرافات ها در دنیا -آفرکیش

 

سیزدهم هر ماه برابر با بدشانسی است

 

سیزدهم هر ماه

 

مردم اسپانیا بر این باورند که اگر سیزدهم یک ماه برابر با سه شنبه باشد آن روز، روز بد شانسی خواهد بود و اتفاقات بدی در طول روز رخ می دهد.

 

4 به عنوان یک عدد شوم شناخته شده است

 

عدد چهار

 

در چین عدد ۴ به عنوان یک عدد شوم شناخته می شود. تلفظ عدد 4 به زبان چینی بسیار شبیه به واژه مرگ در این زبان است. در چین حتی بسیاری از ساختمان ها طبقه چهارم ندارند و یا در صندلی ها دیده می شود که از این عدد رد می شوند.

 

شوم بودن جغد

 

جغد

 

مصری ها اعتقاد دارند که جغدها بسیار شوم هستندجغدها آورنده ی خبر های بد هستندخبرهای بدی در راه است و اگر کسی آن ها را ببیند یا حتی صدای آن را بشنود، خبر بدی خواهد گرفت..  یک خرافه ایتالیایی می‌گوید که اگر جغدی در خانه شما لانه کند، یکی از اعضای خانواده می‌میرد.

 

کشتن تار عنکوبت

 

 


در فنلاند (و البته در کشورهای دیگری از جهان) اعتقاددارند که اگر کسی یک عنکبوت را بکشد، حتما روز بعد باران خواهد آمد.

 

بازگو کردن برنامه سفر پیامد بدی دارد

 

 

مردم سنگال اعتقاد دارند که برنامه سفر خود را با هیچکس در میان نگذارید. اگر شخصی از سفر پیش روی شما با خبر شود ، آن سفر شوم خواهد شد و احتمالا مقصدتان خراب خواهد شد.

 

مرگ به وسیله پنکه

 

 

یکی از عجیب ترین خرافات دنیا خرافه ای مربوط به پنکه است! در کره جنوبی مردم اعتقاد دارند  اگر  در شب پنکه ای را در اتاق روشن کنند، آن پنکه شما را خواهد کشت. مردم کره جنوبی پنکه را فقط در اتاق هایی استفاده می کنند که شیشه ی آن ها ترک خورده باشد.

 

فقر به دلیل افتادن کیف پول بر روی زمین

 

 

مردم برزیل بر این باورند که اگر کیف دستی یا کیف پول شما بر روی زمین بیفتد، بدشانسی خواهید آورد. بیشتر آن ها این اتعتقاد را دارند که اگر این اتفاق برایتان بیفتد شمادر آینده یک فرد فقیر خواهید شد.

 

خوش شانسی با ظرف های شکسته

 

 

دانمارکی ها اگر ظرفی شکسته داشته باشند، تکه های شکسته شده را را نزد خود نگه می دارند تا در مراسم سال نو، آن را در خانه دوست یا اقوامشان دور بیندازند. آن ها اعتقاد دارند که هرچه ظرف چینی شکسته بیشتر باشد، خوش شانسی بیشتری برای دوستان و اقوامشان بدست خواهد آمد.

 

عقب عقب راه رفتن و همراه شدن شیطان با شما

 

 


در پرتغال خرافاتی وجود دارد که می گوید اگر عقب عقب راه بروید، شوم خواهد بود زیرا شیطان راه شما را خواهد شناخت.

 

بدشانسی با وارد شدن در مکانی با پای چپ

 

 


مرد اسپانیا اعتقاد دارند اگر با پای چپ به اتاقی وارد شوید بدشانسی همراه شما می شود.

 

به وجود آمدن اتفاقات بد با باز و بسته کردن قیچی

 

 

مصری ها اعتقاد دارند اگر بدون آنکه چیزی را ببرُید، یک قیچی را باز و بسته کنید، اتفاق بدی برای شما میفتد. باز گذاشتن قیچی هم روح شیطانی معلق در هوا را می برد و باعث می شود که آن ها عصبانی شوند.

 

بدبختی با آوازخواندن در میز شام

 

 

در هلند، آواز خواندن در میز شام به این معنا می باشد که شما برای شام خود به شیطان آواز می دهید و این یعنی بدبختی .

 

بدشانسی با کوتاه کردن مو در بعضی روز های هفته

 

 

هندی ها بر این باورند که اگر  موی خود را  روزهای پنجشنبه و شنبه کوتاه کنید یا بشویی بدشانسی به شما روی خواهد آورد و همچنین آنها اعتقاد دارند و بدتر از این مورد، گرفتن ناخن ها در سه شنبه ها، شنبه ها و شب هاست.

 

دور کردن جادوگران با پنجره های شیب دار 

 

 


در ایالت ورمانت آمریکا، خانه هایی از قرن ۱۹ وجود دارند پنجره ای شب دار دارند ، وجود این پنجره ها به این خاطر است که جادوگران را از خانه دور نگه دارند. آن ها اعتقاد داشتند که جادوگرهایی که پرواز می کنند، نمی توانند از پنجره های شیب دار وارد خانه شوند.

 

ایجاد طوفان با نشکستن ته تخم مرغ

 

 


بعضی از مردم انگلیس اعتقاد دارند که اگر می خواهید یک تخم مرغ آب پز را بخورید و یا  بشکنید، علاوه بر شکستن سر آن، حتما باید ته آن را هم بشکنید. اگر این کار را نکنید، یک جادوگر تکه های پوست تخم مرغ را جمع می کند ، با آن یک قایق می سازد و باعث یک طوفان وحشتناک خواهد شد.

 

حرف مشابه را همزمان با کسی به زبان نیاورید

 

 


بر اساس گفته‌های افراد محلی در ایتالیا، اگر شما، یک کلمه مشابه را به صورت همزمان با دوستتان به زبان بیاورید، هرگز ازدواج نخواهید کرد! برای رفع این بد یمنی،این اتفاق می افتد بینی خود را لمس کنید.

 

ورود شیطان با گذاشتن دو آینه مقابل هم

 

 


 مکزیکی ها بر این باورند که آینه‌های موازی، دروازه ورود شیطان را باز می‌کند.

 

خارش دست‌ها، به معنی ثروت است

 

 


در ترکیه، خارش دست راست، به معنای بدست آوردن پول و خارش دست چپبه معنای از دست دادن پول می باشد.

 

خرابکاری پرنده‌ها، مایه خوش شانسی است

 

 


خرافه ای در بین روسی ها وجود دارد که می گویند اگر پرنده ای بر روی شما و یا بر روی چیزی که متعلق به شماست خرابکاری کند ، باعث به دست آوردن ثروت می‌شود.