حذف مایکروویو برای بهداشت و سلامتی در ژاپن - آفرکیش

 

قبل از پایان سال جاری دولت ژاپن تصمیم گرفت تا تمام اجاق های مایکروویو موجود در کشور ژاپن را معدوم کند. تمامی شهروندان و سازمان هایی که این الزام را برآورده نمیکنند، از5 تا 15 سال (بستگی به شدت جرم دارد) محکوم می شوند. علت ممنوعیت مایکروویو در کشور ژاپن به این خاطر می باشد که طبق نتایجی که توسط تحقیقات توسط دانشمندان دانشگاه هیروشیمابدست آمده نشان می دهد که در طی 20 سال استفاده از مایکروویو، امواج رادیواکتیو موجب آسیب رساانی بیشتر به سلامت شهروندان هیروشیما می شود تا تشعشعات بمباران هسته ای هواپیمای آمریکایی در سپتامبر 1945!!!

 


براساس یافته های کارشناسان، مواد غذایی که در اجاق مایکروویو گرم شده اند، دارای ارتعاش نامطلوب، در ناسازگاری با ریتم های جهانی هستند. در همین راستا بزرگترین تولید کننده های اجاق های مایکروویو در ژاپن کارخانه های خود را که در آن محصولات مایکروویو تولید میشوند، می بندند و تا اکنون چندین کارخانه تولید آن را متوقف کرده اند! همچنین در سال 2021، خاتمه تولید اجاق های مایکروویو در کره جنوبی اعلام خواهد شد، و نیز چین قصد دارد این نوع فناوری را در سال 2023 رها کند!

 

مضرات تشعشات ماکروویو

 

1- کاهش مواد مغذی در غذاها

2- کاهش ایمنی پخت غذا با برخی ظروف در ماکروویو

3- ابتلا به بیماری ها

 

مضرات غذاهای پخته شده در مایکروویو و مایکروفر برای مادران شیرده


هانس هارتل یک دانشمند سوئیسی است و اولین کسی بود که مضرات مایکروویو در پخت مواد غذایی را بررسی کرد. هانس هارتل اعلام کرد که امواج مایکروویو مواد مغذی را تجزیه و نابود می کند. هانس هارتل ادعای خود را با نمونه های خون افراد شرکت کننده در مطالعه اش ثابت کرد. هنگامی که اشعه مایکروویو مولکول های مواد غذایی را تغییر شکل می دهد ترکیبات مضری تشکیل داده می شوند که می تواند به بدن آسیب برساند.

طبق تحقیقات هانس هارتل استفاده از مایکروویو برای پخت غذا می تواند باعث مشکلات زیر شود:

1. سطح کلسترول را به سرعت افزایش دهد.

2.هموگلوبین به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

3.لنفوسیت ها (سلول های سفید خون) کاهش معنا داری پیدا می کنند.

4.استرس افزایش پیدا می کند (افزایش لکوسیت)

هانس هارتل در تحقیقات خود مادران شیرده را فراموش نکرد. طبق تحقیقات این دانشمند مادرانی که از غذاهای پخته شده در مایکروویو استفاده می کنند با مشکلات زیر مواجه می شوند:

1.کاهش فعالیت لیزوزیم

2.کاهش آنتی بادی ها

.3 تحریک باکتری های خطرناک


به عبارت دیگر شیر ۷۲ درجه گرما، ۹۶٪ از آنتی بادی های ایمونوگلوبولین A که با میکروب های مهاجم مبارزه می کنند را از دست خواهد داد.