معرفی 4 فستیوال معروف گل های بهاری- آفرکیش

 

در فصل بهار جشنواره ها و فستیوال های مختلفی با موضوع گل های بهاری برگزار می شود که بهترین مکان برای تماشا و آشنا شدن با شکوفه ها و گل های بهاری هستند.

 

شکوفه های گیلاس ژاپن

 

شکوفه های گیلاس ژاپن

 

شکوفه های گیلاس ژاپن در مکان پارک ماتسومائه کوئن ژاپن می باشد.

ژاپن، سرزمین آفتاب تابان یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری در جهان است. اما این کشور در فصل بهار و با باز شدن شکوفه های گیلاس به بهشتی واقعی تبدیل می شود. جشن شکوفه های گیلاس که به نام هانامی شناخته می شود یکی از سنت ها و جشن های دیرینه ژاپنی است که در طول بهار در سرتاسر ژاپن برگزار می شود. گردشگران زیادی فصل بهار را برای سفر به ژاپن انتخاب می کنند تا علاوه بر بازدید از دیدنی های معمول ژاپن، تجربه بی نظیر و رویایی حضور در این جشن و قدم زدن زیر شکوفه های صورتی و زیبای گیلاس را هم داشته باشند.

 

فستیوال گل لاله کانادا

 

فستیوال گل لاله کانادا

 

فستیوال گل لاله کانادا در اوتاوا می باشد.

فستیوال گل لاله کانادا که در ماه می و در اوتاوای کانادا برگزار می شود، یکی از فستیوال های گل در بهار است و جالب است بدانید یکی از جاذبه های سفر به کانادا محسوب می شود. در فصل بهار تعداد زیادی از گل های لاله ی رنگارنگ را در حاشیه کانال ریدو قرار می دهند و آن ها را به زیبایی تزیین می کنند و  منظره ای فوق العاده زیبا را پدید می آورند. در این فستیوال سرگرمی هایی مناسب کودکان برگزار می کنند، مسابقه آرایش مو با گل، جست و جوی گنج لاله ای  و مهمانی چای نیز برگزار می شود تا از بازدید کنندگان به خوبی پذیرایی شود.

 

فستیوال ملی شکوفه گیلاس

 

فستیوال ملی شکوفه گیلاس

 

این فستیوال در واشینگتن دی. سی برگزار می گردد.

یکی دیگر از بهترین فستیوال های گل های بهاری در شهر واشینگتن دی سی برگزار می شود. این جشن نخستین بار در سال 1927 برگزار شد تا تجلیلی از 3000 درخت گیلاس تزیینی باشد که ژاپن در سال 1912 اهدا کرده بود. درختان گیلاس بین ماه های مارچ تا آپریل پر از شکوفه های زیبا می شوند و بازدید کنندگان زیادی را به این شهر می کشاند. علاوه بر این برگزاری فستیوال  بادبادک بازی و رقابت ها و مسابقات مفرح دیگر هم این فستیوال را جذاب تر می کند. خانواده ها می توانند با قایق های پارویی  در دریاچه زیبا که با شاخه های پر از شکوفه احاطه شده اند قایق سواری کنند.

 

فستیوال گل آزالیا

 

فستیوال گل آزالیا

 

فستیوال گل آزالیا در ویلمینگتون، کارولینای شمالی برگزار می شود.

فستیوال گل آزالیا یکی دیگر از بهترین فستیوال های گل در بهار می باشد که در ویلمینگتون کارولینای شمالی در ماه آپریل برگزار می شود. در این فصل از معروف ترین گل های بهاری به خصوص گل های آزالیا استفاده می کنند. علاوه بر آن سیرک و مسابقات هیجان انگیز نیز در این فستیوال برگزار می شود.

جالب است بدانید که سالانه افراد زیادی برای بازدید از این فستیوال راهی این منطقه می شوند. در این فستیوال همه در پیاده روی اصلی آن به راه می افتند و در آخر ملکه آزالیا به صورت سمبلیک وارد می شود تا فستیوال آغاز شود.