مقالات

جشنواره های تابستانی کیش

جشنواره تابستانی کیش از سال 77 تا کنون به مدت بیست سال با هدف جذب هر چه بیشتر گردشگر و مسافر در فصل تابستان کیش به صورت مستمر و در تابستان هر سال برگزار می گردد. در ابتدا به مدت سه سال این جشنواره با مسئولیت بخش خصوصی برگزار شد و از سال 80 این مسئولیت بر عهده سازمان منطقه آزاد کیش نهاده شد و بخش خصوصی نیز همیشه در کنار سازمان به عنوان حامی حضور داشته است. در سال های نخست با توجه به تازگی برنامه ها و وجود تخفیف ها و تسهیلات مناسب شاهد استقبال گسترده مسافران از این جشنواره ها بودیم. ولی به تدریج هر چه زمان گذشت شاهد استقبال کمتر مسافران از آن بوده ایم. علل و چرایی آن نیاز به واکاوی و بررسی بیشتری دارد. در بررسی نظرات مسافران در فضای مجازی به دلایل زیر رسیدیم.

  • تکراری شدن برنامه ها و عدم رشد متناسب کیفیت آن
  • قیمت بالای پرواز ها به خصوص در آخر هفته
  • مشکلات جدی در بحث ارائه خدمات گردشگری به خصوص در ارتباط با واسطه های فروش بلیط (دادن اطلاعات نادرست و غلو شده، ارائه بلیط با قیمت های بالاتر، تبلیغ منفی برای رقبا و …)
  • کم بودن و تکراری بودن کنسرت های موسیقی
  • هزینه بالای اقامت در هتل ها نسبت به کیفیت خدمات
  • واقعی نبودن تخفیف ها

 

جشنواره تابستانی

هر سال جشنواره تابستانی کیش در فصل تابستان با پذیرایی از ده‌‏ها هزار تن از میهمانان در جزیره کیش برپا می‌شود و با اجرای برنامه‌های متنوع و شاد مسافران جزیره را سرگرم می‌کنند تا شاید گرمای جزیره در این فصل از سال برایشان دلچسب شود.

جنگ شبانه، اجرای موسیقی سنتی و پاپ، برنامه‌‏های متنوع ورزشی، تئاتر، نمایش فیلم، برپایی کارناوالهای شادی و اهدای میلیاردها ریال جوایز به گردشگران بخشی از برنامه‌‏های جشنواره تابستانی است.

در این روزها، جزیره به دلیل تخفیف ویژه جشنواره در بازارها و افزایش پروازهای فوق‌‏العاده، آذین‌‏بندی خیابان‌‏ها و معابر حال و هوای خاصی دارد.

هر روز جوایز غیر نقدی شامل لوازم خانگی و جوایز نقدی در قرعه کشی های تالار شهر به شهروندان وگردشگران اهدا می شودبه صورت هفتگی یکدستگاه خودرو و در پایان جشنواره نیز یک واحد آپارتمان به قید قرعه به شرکت کنندگان هدیه می شود که با مشارکت جامعه بازاریان کیش تامین شده است.

در طول جشنواره تابستانی کیش هر سه روز در یکی از اماکن گردشگری کیش از جمله پارک آبی، مجموعه تفریحی پارک دلفین و سافاری کیش برنامه های شاد و مفرح شامل جنگ های کودکان، کلیپ، شعر و موسیقی، مسابقه و نمایش اجرا می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید